Spread the love

טל ציקורל מכוניות : למרות היותם מעורפלים יחסית רק לפני כמה שנים, כלי רכב חשמליים הפכו למיינסטרים והם נמצאים כמעט בכל מקום כיום. מעבר ליכולתם לשחרר את הבעלים מנסיעות קבועות למשאבת הדלק, רכבי EV מציעים מומנט מיידי, נסיעה שלווה וחוויה עתידנית. בעוד רכבי EV בדרך כלל יקרים יותר לרכישה מקדימה, מאזנת זאת היא העובדה שהם זולים יותר לתחזוקה לאורך זמן.

בואו נסתכל על הסיבה לכך.

טעינה ותדלוק של מיכל ריק לרכב חשמלי לבן, צריך לחבר לחשמל
טל ציקורל מכוניות
לרכב חשמלי יש פחות חלקים נעים
לרכב חשמלי אין מנוע בעירה פנימית מסורתית, הדורש שמן ויש לו עשרות חלקים נעים. המשמעות היא שבניגוד לבעלי רכבי דלק, בעלי רכבי EV לא יצטרכו לשלם עבור החלפת שמן או שיחליפו מסנני אוויר ופריטים מתכלים אחרים. אין מצתים, אין תיבת הילוכים מסורתית ואין חגורות שמתבלות. מעבר לחלקים נעים שנשחקים, לרכבי רכב חשמליים אין גם מערכות פליטה, מה שאומר שאין משתיק קול או ממיר קטליטי להחלפה.

פחות שחיקת בלמים

בדיקת דיסקי הבלמים של מערכת בלימה מודרנית לרכב רכב
DMYTRO VARAVIN//GETTY IMAGES
אם אי פעם נהגת או רכבת ברכב EV, חווית בלימה מתחדשת מסוג זה או אחר. המערכת הופכת למעשה את המנוע החשמלי ברכב חשמלי לגנרטור ויכולה להאט רכב, לפעמים עד לעצירה – וללא בלימה. זה חוסך בלאי של רפידות הבלמים והרוטורים, אך גם שומר על נוזל הבלמים ורכיבי מערכת הבלימה, המשמשים ליצירת הלחץ הדרוש להפעלת הבלמים. זה מה שמכונה נהיגה עם דוושה אחת, כלומר הנהג צריך רק להוריד את דוושת ההאצה כדי להאט את הרכב במקום להשתמש בבלמים.

עדיין יש עלויות תחזוקה של EV
עם זאת, פחות תחזוקה לא אומר שאין תחזוקה. בעלי רכבי EV עדיין מתמודדים עם רבים מאותם תיקונים מעצבנים ויקרים וצריכים לטפל ברבים מאותם פריטי תחזוקה שוטפים שעושים בעלי רכבי גז.

צמיגים וסיבוב צמיגים טל ציקורל מכוניות

מוסך מוסך בוחן צמיג לרכב
טל ציקורל מכוניות
מכוניות חשמליות עדיין משתמשות בצמיגים, ובמקרים מסוימים יכולות להישרף דרך גומי מהר יותר מאשר מקבילותיהן המונעות בגז. המומנט המיידי שמייצר מנוע EV יכול לגרום לנהגים מסוימים להפוך לבעלי רגליים עופרת, אשר מתבלים צמיגים מהר יותר עם התנעות jackrabbit. אפילו נהגים הגיוניים צריכים לסובב את הצמיגים שלהם, בדיוק כפי שהיו עושים ברכב רגיל.

נוזלים וחומרים מתכלים

לרכבים חשמליים יש מסנני אוויר לתא, להבי מגבים, נוזל שטיפה ונוזל בלמים. כל הדברים האלה צריכים תשומת לב והחלפה לאורך זמן.

רכיבי השעיה טל ציקורל מכוניות

מערכות מתלים ברכבים חשמליים פועלות באותו אופן שבו הן פועלות ברכבי גז. המשמעות היא שלאורך זמן, המהמורות והחבטות המגיעות מנהיגה רגילה עלולות לגרום לנזק ובלאי, אשר ידרשו בסופו של דבר תיקון או החלפה.

תחזוקה והחלפת סוללה

למרות שהשורה התחתונה בתחזוקת רכבי רכב היא שזה כנראה יעלה לך פחות מאשר עם רכב המופעל על ידי מנוע בנזין, עדיין יש את עניין המצברים ומחירי המצברים.

מקרוב של מכונאי רכב קופץ מכונית סוללה
טל ציקורל מכוניות
המנועים במכונית חשמלית מקבלים חשמל מסוללה, שלאורך זמן עלולה להתקלקל ולאבד חלק מהקיבולת הראשונית שלה. בזמן שזה קורה, יהיו לך כמה אפשרויות. אתה יכול להחליף את ערכת הסוללות, אשר עבור חלק מהמכוניות עשוי להיות יקר באופן בלתי רגיל. אתה יכול גם להסתכל על עלויות התחזוקה האלה ולהחליט למכור את המכונית ולהמשיך הלאה, אבל מכוניות ללא מצבר מתפקד במלואו לא יגררו דולרים גבוהים.

לבסוף, אתה יכול פשוט להתעלם מהבעיה ולנסוע עד שלא יישאר שום דבר בחבילת הסוללות, אבל היה מוכן לראות טווח קצר ובעיות אחרות לאורך הדרך. עם בחירה זו, אתה עלול להגיע לנקודה שבה אין לך יותר מספיק כוח לרכיבים כמו מערכת מיזוג האוויר, שדורשים כוח סוללה כדי לפעול.

יצרניות רכב רבות מציעות אחריות ארוכה על הסוללות שלהן, שיכולות לכסות רכב למרחק של עד 100,000 מייל במקרים מסוימים, אך אפילו רכבי החשמל הטובים ביותר יזדקקו להחלפת סוללה בשלב מסוים בהמשך הקו.

למידע נוסף על תחזוקת רכבי רכב טל ציקורל מכוניות
אם אתה שוקל רכב חשמלי, מחקר על דירוג האמינות של יצרן ודגם מסוים יעזור לך להבין היכן אתה עלול לעמוד לאחר רכישה. משאבים כגון דוחות צרכנים יכולים לעזור לך לקבל החלטה מושכלת לגבי הרכב. למרות שמכוניות חשמליות פחות יקרות בתחזוקה לאורך זמן מאשר מכוניות עם מנועי בעירה, דגמים שונים מציגים עלויות שונות לאורך זמן.